Home » It aint gonna write itself

It aint gonna write itself

writing thesis

Tez: Kendi kendini yazmayacak. Bu cümleyi düşündükten sonra imla ve dilbilgisi kontrolünü yapmak için google’a yazdım. Kafamı kurcalayan bu cümle oysaki NaNoWriMo 2014 yarışmasının da bir sloganıymış. Demek ki bana gelen e-postalardan, okuduklarımdan aklıma takılmış. NaNoWriMo, geçen yıldan da hatırladığım kadarı ile Kasım ayında 50 bin kelime yazmak için bir grup yazarın internet üzerinden katıldığı bir etkinlik. Geçen sene herkesin katılımı ile bir hikaye oluşturuluyordu. Genellikle yazamayan yazarlar için öneriliyor. Belki sizi de motive eder. National Novel Writing Month adresine göz atabilirsiniz.

Daha önceki sayfamı uzun bir süre sahipsiz bıraktım, gelişmeleri yazmadım, gittiğim gördüğüm konuları paylaşmadım. Sonrasında da sanıyorum yazmak pek anlamlı gelmedi. Peki o zaman bu blog’un buraya gömülü eski yazılarından ne farkı olacak?

Farklarını şöyle sıralayayayım. İçerik gerektiği zaman değişiyor olacak, tekrar göz attığımda üzerinde düzenlemeler yapabilirim. Bazı hikayeler paralel bir evrende geçen iki ya da üç kişinin konuşmaları üstüne paylaşımlar olacak. Genellikle kendim için yazacağımdan tüm cümleler açık seçik olmayabilir. Tabii ki sizin ve gelecekteki kendimin de anlayabileceği bir dilde yazmayı hedefliyorum. Unutmak ve ya hatırlamamak bir yandan da iyi bir şey. Tekrar başladığınızda daha önce farketmediğiniz şeyleri görebiliyorsunuz.

Neler hakkında yazmayı planlıyorum?

  • Tez
  • Sosyal medya
  • İnsanlar, ilişkiler, hayat
  • Finans, para kazanmak
  • Programlama
  • Düşünceler

İleride biçimsel olarak da düzgün yazılar yazmayı hedefliyorum. Ama bir yerden de başlamak gerekiyor. Kendi kendini yazmayacak ya bu meret. Automata tadında, kendi kendini tamir eden, düzelten, geliştiren bir yapı olmadığı sürece de böyle kalacak sanıyorum.